YEREL HABER

YEREL HABER Haberleri

ADASPOR’A YEPYENİ BİR TESİS

Ayvalık Belediyesi Adaspor Kulübü Mustafa Kesebir Tesisleri’nin açılışı, Cunda (Alibey) Adası’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

YEREL HABER 28.06.2024 04:31:00 129 0
Haberi Sesli Oku
ADASPOR’A YEPYENİ BİR TESİS

Ayvalık Belediyesi Adaspor Kulübü Mustafa Kesebir Tesisleri’nin açılışı, Cunda (Alibey) Adası’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Kesebir Ailesi, Ayvalık spor camiasının önde gelen isimleri, futbolcular, sivil toplum ve siyasi partilerin temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Açış konuşmasını yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sporun kenti Ayvalık’ta geleceğin sporcularının yetişeceği tesislerinin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  

Ayvalık Belediyesi, Adaspor Kulübü ve destekçileriyle yapımı tamamlanan Mustafa Kesebir Tesisleri’nin Federasyon standartlarına uygun olduğunu vurgulayan Başkan Mesut Ergin, “Soyunma odalarından, hakem odalarına, duşlarına, sporcular için sosyal alanlarına, yemekhane ve yatakhanelerine kadar her şeyi düşündük. Ve sonuçta Adaspor’a yakışır bir tesis oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sadece Adaspor değil Ayvalık’ta yolu spordan, futboldan geçen herkesin sevdiği, bir şekilde yolunun kesiştiği Mustafa Kesebir‘in adı bu tesislerde sonsuza dek yaşayacak, tekrar rahmetle anıyorum.  Hepimizin çok sevdiği arkadaşımız, kardeşimiz, ağabeyimiz rahmetli Mustafa Kesebir’in adını bu tesislere vermek bizi hem gururlandırıyor, hem de duygulandırıyor. Sadece Adaspor değil Ayvalık’ta yolu spordan, futboldan geçen herkesin sevdiği, bir şekilde yolunun kesiştiği gencinden yaşlısına herkese dokunan biriydi Mustafa Kesebir. Burada adı sonsuza dek yaşayacak, tekrar rahmetle anıyorum” diye konuştu.
Yepyeni bir tesis yapmak için yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Ergin, Ada halkının, esnafının, hemen herkesin  “çorbada tuzumuz olsun” diyerek destek verdiklerini söyledi.

Belediye olarak tüm desteği tesislerin yapımını tamamlamak için verdiklerini dile getiren Başkan Ergin şöyle konuştu:
“Sporda tesisleşmenin önemine derinden inanıyoruz, başarının devamı açısından tesisleşme çok önemli. Elbette başarı sadece tesise bağlanamaz ama tesisleşme özellikle de amatör sporculara modern şartlarda spor yapma imkanı vererek onun önünü açar. Ve dahası, çocuklarımızı gençlerimizi de spora teşvik eder. Ayvalık geneline daha da büyüklerini, daha donanımlılarını kazandıracağız, çalışmalarımızı yapıyoruz. Adaspor ve tüm kulüplerimizin yanında olacağımızı, hizmetlerimizin devam edeceğini buradan belirtiyorum. Tabii branş sayısının artmasını da diliyorum. Ayvalıkgücü dışında diğer spor kulüplerimizin de sadece futbol değil farklı branşlarda da hizmetleri inşallah artacaktır. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ demiş. Aslında bu kulüpler her çocuğumuzun, her gencimizin hayata zeki olmak, çevik olmak ve ahlaklı olmak yolunda attığı bir adım oluyor. Bu kapsamda kulüplerimizi de çok önemsiyorum. Mahalli kulüplerimiz çocuklarımızın hayallerinin ilk basamakları. Bu kulüplerimiz 2 yıldır profesyonel lig, 3. Lig’de mücadele eden Ayvalıkgücü’nün çatısını oluşturacak. Ayvalıkgücü’nü ayakta tutan her bir kolon; Adaspor, Altınovaspor, Küçükköyspor, Sakarya, Barbaros, Yenimahalle, Hamdibey ve Armutçukspor olacak. Ve bu kolonları ne kadar sağlam yaparsak Ayvalık futbolu o kadar iyi yerlere gelir, genç yetenekler futbolcular yetişir, mahalli kulüplerimiz de şampiyonluklarla bizleri sevindirir. Çocuklarımız gençlerimiz de hayallerine daha da yaklaşır. Ayvalık bir spor kenti, çocuklarımız spora çok yatkın. Ayvalık’ımızda sporla ilgilenen tüm çocuklarımızın içerisinde mutlaka çok yetenekli, çok kabiliyetli sporcularımızın olduğunu biliyoruz. Spor kulüplerinin hedefi onları en iyi şekilde, en doğru şekilde tespit ederek gelişimlerini desteklemek, doğru yönlendirmek ve önlerini açmak olmalı. Buradan da daha iyi altyapı kulüplerine gitmelerini sağlayıp ileride büyük kulüplerde izleyeceğimiz, milli sporcuları çıkarmalıyız. Bugüne kadar birçok milli sporcu bu topraklardan çıktı, bundan sonra da çıkmaya devam edecek. Bizler Ayvalık Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya önem vermeye, onlara yeni tesisler, yeni imkanlar sağlamaya devam edeceğiz. Tabi bu anlamda sadece spor alanında değil, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da gençlerimiz için tüm gücümüzle seferber olacağız. Çünkü bizler biliyoruz ki bu ülkenin geleceği, en büyük hazinesi gençleri.”

 


BAŞKAN MESUT ERGİN: YASALAR, ÖLDÜRMEK DEĞİL YAŞATMAK İÇİN ÇIKARILIR...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden Aşure İkramı

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI AV. FİLİZ GENCAN AKIN’DAN AŞURE İKRAMI

KUM FUTBOL TURNUVASINDA HEYECAN DOLU FİNAL

Altınoluk'un tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açılıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ihaleler canlı yayınlanacak

Kerpe'de özel güvenlik birimi 24 saat görev başında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van Kültür Yolu Festivali'ne mesaj

Kandıra sahillerinde yeni turizm alanları için düğmeye basıldı

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet coşkusu

ADASPOR’A YEPYENİ BİR TESİS

KARTEPE YAZ SPOR OKULLARI SEZONU AÇIYOR

EDREMİT’TE İZİNSİZ YAPILAR KALDIRILIYOR

Başkan Ertaş’tan Aromaterapi Festivali daveti

Trabzon Kültür Yolu Festivali'nde Resul Dindar'dan müzik şöleni

Trabzon’da 9 gün sürecek kültür ve sanat şöleni başladı

HABERLER

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya'dan gazeteci Tevfik Erk'e Basın Bayramı kutlaması

Sancaktepe son gelişmeler! Güncel haberler ve öne çıkan başlıklar (22 Temmuz 2024)

Sancaktepe'den son haberler! Sancaktepe'de bugün neler yaşandı? (21 Temmuz 2024)

Gündem sokak hayvanları! Alper Yeğin'in sokak hayvanları vaatleri nelerdi?

Sancaktepe'de sokak köpekleri uyutulacak mı?

Sancaktepe Fatih Mahallesi'nde ormanlık alanda yangın çıktı

Sarıgazi Cemevi Sancaktepe'de aşure lokması ikramında bulundu

Sarıgazi Spor Kulübü lokmalarını canlarla paylaştı

Sancaktepe Canlar Cemevi'nde Muharrem Lokması paylaşıldı

Kaymakam Karakaya, Güvenç Abdal Ocağında Muharrem Lokmasına katıldı

Sancaktepe'de Aşure Lokmaları verecek Cemevleri belli oldu

Yenilikçiler ekibi Sancaktepe'de eğitim programları düzenliyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sancaktepe ilçesinde düzenlenen programla kutlandı

Sancaktepe Canlar Cemevi'nde Muharrem orucunun 8. günü lokmaları paylaşıldı

Ordu Gürgentepe Akören Derneği'nde oruç lokması paylaşıldı

  • Perşembe 31.1 ° / 24.3 ° Güneşli
  • Cuma 29.3 ° / 24.6 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cumartesi 27.7 ° / 22.4 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Sancaktepe'de öğrencilerle buluştu
Sancaktepe'de 2 okul Avrupa'ya açılıyor
Osmangazi İlkokulu'nda gelenek bozulmadı! 2/E sınıfı yıl sonu sergisi yapıldı
Sancaktepe SAGİHO'da Bilim Fuarı düzenlendi
Sancaktepe'de III. Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası düzenlendi
Sancaktepe'de Şehit Emre Baysal Anadolu Lisesi Bilim Fuarı düzenledi
Sancaktepe'de Karışık Tost Kitabı etkinliğinde Gazze'ye nakdi yardım sağlandı