Sancaktepe Polisi, pazarda vatandaşı bilgilendirdi

Sancaktepe'de Belediye Zabıtalarının denetimleri aralıksız devam ediyor

Sancaktepe’de ihtiyaç sahibi ailelere patates ve soğan dağıtıldı

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun Ramazan Ayı Mesajı

BAŞKAN ŞEYMA DÖĞÜCÜ, OĞLUNUN NİKAHINI KIYDI..

SANİAD,GÖZ SAĞLIĞINDA DÜNYAGÖZ DEDİ

Sancaktepe'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı

Sancaktepe’de Belediye Meclis Başkan Vekilliği Seçimi Yapıldı

Sancaktepe'de Başkan Döğücü'ye geçmiş olsun ziyaretleri

HABERLER

 • Cumartesi 13 ° / 6 ° Bulutlu
 • Pazar 14 ° / 8 ° Bulutlu
 • Pazartesi 15 ° / 9 ° Sağanak
 • BIST 100

  1.408%0,03
 • DOLAR

  8,0614% 0,68
 • EURO

  9,6770% 0,74
 • GRAM ALTIN

  460,45% 1,36
 • Ç. ALTIN

  759,7425% 1,36
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 10 Nisan Mesajı
Başkan Poyraz, yerel basın mensuplarını Çamlık Kafe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. 
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Emniyet Personeli Vali Yerlikaya’yı Ziyaret Etti
İBB PİDESİNDE GRAMAJ AYNI FİYAT 1,5 LİRA
PANDEMİ ORKESTRASI’NIN KONUKLARI HAKAN ŞENSOY VE CİHAT AŞKIN OLDU
Vali Ali Yerlikaya, Yaya Geçidine “Kırmızı Çizgi” Çekti
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Trakya Üniversitesi’nde de büyük bir coşkuyla kutlandı. Bilimsel, kültürel ve sanatsal birçok etkinlik düzenleyerek büyük zaferin yıl dönümünün kutlandığı Trakya Üniversitesi’nde özellikle Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası tarafından verilen konser büyük yankı buldu.

Balkan Senfoni Orkestrası’ndan ses getiren konser

Şef Prof. Ahmet Hamdi Zafer önderliğinde basbariton Burak Bilgin ve soprano Sibel Demir’in solistliğinde Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası tarafından Çanakkale 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi dolasıyla gerçekleştirilen konserde Yemen, Karahisar Kalesi, Eledim Eledim, Ah Bir Ateş Ver türküleri ile Dr. Öğr. Üyesi Sela Can Dökmeci’nin düzenlemesini yaptığı Çanakkale Türküsü seslendirildi. 18 Mart saat 11.00’de Trakya Üniversitesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan konser, 10 binden fazla izleyici tarafından takip edildi.

Büyük zaferin anlatıldığı resimler sergide buluştu

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi de Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümüne özel “18 Mart Çanakkale Zaferi” adlı sergi düzenlendi. Trakya Üniversitesi Resim-İş Eğimi Ana Bilim Dalı lisans ve Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi 18 Mart saat 13.00’te çevrim içi olarak sanatseverler ile buluştu.

Eğitim Fakültesi’nden “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı”

Öte yandan Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 18 Mart saat 14.00’te Trakya Üniversitesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı”nı gerçekleştirdi. Müzik Öğretmenliği Orkestra ve Korosu tarafından seslendirilen İstiklal Marşı ile başlayan programda Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanları ve lisans öğrencileri tarafından “Çanakkale Türküsü” seslendirildi. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden ve Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun açılış konuşmaları ile katkı sunduğu programda, Arş. Gör. Dr. Erhan Vatansever “1. Dünya Savaşı’nın Nedenleri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun Savaşa Giriş Süreci” ve Sabri Can Sannav “Çanakkale Muharebeleri’nde Yarbay Mustafa Kemal” adlı konuşmalarını gerçekleştirdi.

Senato Çanakkale şehitlerini andı

Trakya Üniversitesi Senatosu da “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi” özel gündemi ile toplandı. Rektörlük Senato salonunda gerçekleşen ve tüm senato üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Çanakkale şehitleri saygı ve minnetle anıldı.

Öte yandan Trakya Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ortaklığında, 19 Mart 2021 tarihinde, '“Çanakkale Zaferi’nin 106. Yılı” dolayısıyla zaferin tüm yönlerinin geniş kapsamda ele alındığı çevrim içi bir panel düzenlendi. Doç. Dr. Nurten Çetin’in moderatörlüğünde düzenlenen panelde Prof. Dr. Ahmet Altıntaş “Çanakkale Savaşlarının Etkileri”, Doç. Dr. Cahide Sınmaz Sönmez “Çanakkale Cephesinde Hilal-i Ahmer Cemiyeti’nin Faaliyetleri”, Prof. Dr. Muhammet Erat “Siyasi ve Askeri Açıdan Çanakkale”, Prof. Dr. Aşkın Koyuncu “Türk Tarih Yazımında Çanakkale Savaşları” konu başlıkları altında derin bilgiler paylaştı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, şanlı tarihimizin gelecek kuşaklara aktarılması adına Trakya Üniversitesi olarak önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek “Ecdadımızın, bizlere bu cennet vatanı miras bırakmak adına tarihe altın harflerle yazdıkları kahramanlık destanının, 106. yılında, Trakya Üniversitesi olarak birçok etkinliğe imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Genç, yaşlı, kadın, erkek fark etmeksizin ölüme koşarak giden nice kahramanın bu destansı zaferi gençlerin iyi idrak etmesi gerekir. “Ben size ölmeyi emrediyorum” diyen büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan bu önemli zaferi kutluyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

EĞİTİM 22.03.2021 09:52:00 370 0

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİR DİZİ ETKİNLİKLE ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATTI

Trakya Üniversitesi, Çanakkale’de yazılan kahramanlık destanını unutturmamak adına konserden sergiye, panelden toplantıya bir dizi etkinlikler düzenleyerek Çanakkale ruhunu yaşatmaya devam ediyor…