Sancaktepe'de İz Bırakan Kitaplar Bağış Kampanyası düzenlendi

SANCAKTEPE ÖĞRETMENLERİ FUTBOL TAKIMI KURDU

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı Ekim Ayı toplantısını gerçekleştirdi

Sancaktepeli Sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Kars İstanbul Veteranlar Futbol Takımı Sancaktepe’de kahvaltıda bir araya geldi

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya’yı duygulandıran ziyaret

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

SANCAKTEPE'DE TİYATRO SEVERLER BİR NEFES DEDE KORKUT'U İZLEYECEK

HABERLER

 • Pazartesi 15 ° / 11.7 ° Bulutlar
 • Salı 16.5 ° / 12.5 ° Bulutlar
 • Çarşamba 17.3 ° / 12.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.493%0,88
 • DOLAR

  9,5853% -0,18
 • EURO

  11,1430% -0,44
 • GRAM ALTIN

  556,90% 0,60
 • Ç. ALTIN

  918,885% 0,60
14. Kez Kastamonu İstanbul’a geliyor!
ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI
MUAMMER KESKİN’DEN YEŞİLÇAM’IN EFSANESİNE ANLAMLI ZİYARET
İYİLİK KOLYELERİ MEME KANSERİYLE MÜCADELE EDEN KADINLAR İÇİN DİZİLDİ
KOŞAR ADIM LÖSEV EKİBİ KOŞARAK İYİLİK TAŞIMAYA BAŞLADI
İBB, 6 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLAYACAK
DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KADIKÖY’DE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KUTLANDI

SANCAKTEPE OKULLARI

SANCAKTEPE OKULLARI Haberleri

Sancaktepe ilçesinin ekolojik çocukları proje boyunca plastik kapak, atık yağ ve atık pilleri topladı. Ekolojik Çocuklar projesi öğrenciler ve velilerden ilgi gördü.

2020/2021 Eğitim Öğretim yılında kuruculuğunu Sancaktepe Osmangazi İlkokulu ve 60. Yıl Sarıgazi İlkokulu’nun yaptığı  Ekolojik Çocuklar eTwinning Projesi, proje ortaklarının katılımıyla  Şubat ayında başladı. Sancaktepe’den Şakir Demir İlkokulu, Şehit Hakkı Doğan Ortaokulu ve Çekmeköy’den Reşadiye Altan Yazıcı İlkokulunun  Proje ortaklığıyla başarılı bir şekilde yürütüldü. 

Osmangazi İlkokulu’nda “ EKOLOJİK ÇOCUKLAR”  projesini öğretmenler Deniz UĞUR ve Gülay KAPLAN birlikte yürüttü.  Proje yürütücüsü öğretmenler Ekolojik Çocuklar eTwinning Projesi ile amaçlananın doğaya karşı duyarlılığı arttırmak, çevre bilincini geliştirmek  ve geri dönüşüm hakkında  farkındalık yaratmak olduğunu ifade ettiler.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren öğretmen Deniz Uğur ve Gülay Kaplan ; “ Projemizde Çevre konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilerimizle proje panolarımızı hazırlayarak, okulumuzda tanıtımını yaptık. Projemizin afiş ve logoları öğrencilerimiz tarafından tasarlanarak yapılan genel anket sonucunda okulumuz 4. sınıf öğrencilerinin tasarladığı logo ve afiş birinci seçilmiştir. ”Doğaya Dokunuş“, ”Ortak Kelime Bulutu Oluşturma”, ”Dünya Su Günü Akrostiş Şiir Yazma Çalışması “, ”Dijital Oyunlar Oynama”, ”Ortak Ürün Patchwork ” ”Atık Malzemelerden Kostüm Tasarlama” ve Moda Dergisi”,Karma Takımlar Çalışması ile eTwinning Günü Kutlama “,”Ekolojik Çocuklar Sene Sonu Sanal Sergisi” gibi bir çok etkinlik yaptık. Öğrencilerimiz basit web 2 araçlarını kullanmayı öğrendiler ve etkinliklerinde kullandılar. Projemiz süresince severek, eğlenerek, zevkle etkinliklere katıldılar.” şeklinde konuştular.

Ekolojik Çocuklar e Twinning projesi kapsamında proje ortağı ve katılımcı okullarda başlatılan ATMA GETİR kampanyasında proje süresi boyunca öğretmenler, öğrenciler ve velilerin desteği ile plastik kapak, atık yağ ve atık pilleri toplandı.
Toplanan atık materyalleri ilgili kuruluşlara teslim ederek bir nebze de olsa doğamızın nefes almasına gerçekleştirdikleri proje ile katkı sağlamaya çalıştılar.

Projeyi yürüten Osmangazi İlkokulu Öğretmenleri Deniz Uğur ve Gülay Kaplan ; “ Proje süresince bize destek veren en başta Osmangazi İlkokulu Müdürümüz Osman ATEŞOĞLU olmak üzere projemizi destekleyen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ederiz.” şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.
Haber : Tevfik Erk / İstanbul

 

 

SANCAKTEPE OKULLARI 8.06.2021 22:19:00 2203 2

Sancaktepe’nin Ekolojik Çocukları çevreye sahip çıkıyor

Sancaktepe ilçesinin ekolojik çocukları proje boyunca plastik kapak, atık yağ ve atık pilleri topladı. Ekolojik Çocuklar projesi öğrenciler ve velilerden ilgi gördü.


FİLİZ UĞUR
10.06.2021 15:43:52
Çok güzel olmuş. Farkındalık olmuş. Böyle düşünceli insanlar lazım dünyaya. Okullarda böyle projeler yaygınlaştırılmalı.

İlkay Kargı
11.06.2021 07:30:46
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bizleri de aydınlattınız. Geleceğin umutları çocuklarımıza, engin bilgilerini her daim paylaşan öğretmenlerimize binlerce kez teşekkür ederiz. Doğayı koruyalım çevreyi temiz tutalım. Su hayattır. Atma Getir. Ekoloji Çocuklar... Sevgiyle kalın.