Sancaktepe'de İz Bırakan Kitaplar Bağış Kampanyası düzenlendi

SANCAKTEPE ÖĞRETMENLERİ FUTBOL TAKIMI KURDU

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı Ekim Ayı toplantısını gerçekleştirdi

Sancaktepeli Sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Kars İstanbul Veteranlar Futbol Takımı Sancaktepe’de kahvaltıda bir araya geldi

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya’yı duygulandıran ziyaret

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

SANCAKTEPE'DE TİYATRO SEVERLER BİR NEFES DEDE KORKUT'U İZLEYECEK

HABERLER

 • Pazartesi 15 ° / 11.7 ° Bulutlar
 • Salı 16.5 ° / 12.5 ° Bulutlar
 • Çarşamba 17.3 ° / 12.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.493%0,88
 • DOLAR

  9,5834% -0,20
 • EURO

  11,1514% -0,37
 • GRAM ALTIN

  556,63% 0,55
 • Ç. ALTIN

  918,4395% 0,55
14. Kez Kastamonu İstanbul’a geliyor!
ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI
MUAMMER KESKİN’DEN YEŞİLÇAM’IN EFSANESİNE ANLAMLI ZİYARET
İYİLİK KOLYELERİ MEME KANSERİYLE MÜCADELE EDEN KADINLAR İÇİN DİZİLDİ
KOŞAR ADIM LÖSEV EKİBİ KOŞARAK İYİLİK TAŞIMAYA BAŞLADI
İBB, 6 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLAYACAK
DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KADIKÖY’DE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KUTLANDI

SANCAKTEPE OKULLARI

SANCAKTEPE OKULLARI Haberleri

Sancaktepe Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Rabia Hanife Koç'un kurucu ortağı olduğu "Dijital Dünyayı Keşf@ " eTwinning proje ekibi öğrencilerle, Okul Müdürü İsmet İçli eşliğinde Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hale Bahçe Özbaş'ı ziyaret etti.  
Proje hakkında kısa bilgiler veren öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü  Özbaş'a proje ürünlerinden olan Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Dergisini, İnternet güvenliğini anlatan el broşürlerini ve afişleri takdim ettiler. Proje ürünlerini inceleyen  Özbaş, öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, böyle güzel örneklerin ve projelerin artmasını diliyoruz ifadelerinde bulundu. Proje posterlerinin duyurular panosunda sergileneceğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Özbaş, proje ekibini çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Proje ekibi daha sonra Şube Müdürü Ahmet Caner Şencan'a da kısa bir ziyarette bulunarak çalışmalar hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 
Dijital Dünyayı Keşfet eTwinning Projesi: 
6 Farklı şehirden 7 Öğretmen 12- 15 yaş grubundan öğrenciler ile yürütülen Dijital Dünyayı Keşf@ eTwinning projesi çağın en büyük nimetlerinden olan dijital dünyayı öğrenciler, öğretmenler, okullar ve veliler için daha güvenli bir hale getirme amacıyla oluşturulmuştur. Proje sayesinde başta öğrenciler olmak üzere veli ve öğretmenlerin de dijital okur  yazarlık seviyesini artırma ve dijital ayak izlerinin farkına varmalarını sağlamak amaçlanmıştır. Projede aşağıda ismi yazan öğretmenlerle yürütülmüştür:
●    Rabia Hanife KOÇ  (Proje Kurucusu) İSTANBUL \ Sancaktepe  Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu
●    Yasin KAPLAN (Proje Kurucusu)  AFYON \ Merkez Mecidiye İmam Hatip Ortaokulu 
●    Fatma BAYHAN ORDU \ Altınordu Milli İrade Ortaokulu 
●    Meryem Çakıroğlu ECİR \ KONYA \ Karatay Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu
●    Büşra Nihal KAYA \ BURSA\ Mudanya Esence Süleyman Avcı Ortaokulu
●    Murat EKSİK \ BURSA \ Yıldırım Yıldırım Belediye Ortaokulu
●    Mustafa OCAK \ Hatay \ Erzin Gökdere İlkokulu
Proje aşamalarında yapılan etkinliklerde alanlarında uzman kişiler konuk edilerek webinarlar ve canlı yayınlar düzenlendi. Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon konusunda RTÜK Daire Başkan Yard. Feyza GİZLİGİDER ile Dijital Vatandaşlık konusunda Dijital Öğretmen Kubilay TUTAR ile Dijital Dünyadaki Tehlikeler ve Korunma Yolları konusunda Adli Bilişim uzmanı ve yazar İsa ALTUN ile keyifli ve eğitici canlı yayın sohbetleri gerçekleştirilmiştir. Siber Suçlar ve Mücadele konusunda Bursa Emniyet Müdürlüğünden Siber Suçlar Uzmanı Barış ŞAHİN ile Dijital İletişim, Bilişim Kültürü, Teknoloji Platformları ve Gençleri Bekleyen Tehlikeler gibi kapsamlı konular hakkında Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği Başkanı Yavuz Selim YÜKSEL ile webinarlar düzenlenmiştir. Ayrıca proje sonu kapanış webinarına Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğr. Tek. Eğt. A.B.D.’dan Prof. Dr. S. Sadi SEFEROĞLU, eSafety Türkiye Koordinatörü Turan GÖRE ve 5 (beş) ilin eTwinning Koordinatörleri konuk oldu. 
Proje ürünleri olarak ise; Proje süresince ve sonrasında kullanılabilecek: İnternet etiği, İnternet güvenliği, Dijital Ayak İzi, Siber Suçlar ve Dijital zorbalık temalarını içeren Afişler ve El broşürleri, İnternet kullanımıyla birlikte dilimize giren terimlerinden oluşan Dijital Sözlük, 1- 7 Mayıs Bilişim Haftasında Teknoloji ile ilgili konuları kapsayan e-dergi, Öğrencilerimiz İçin Sosyal Medya günlüğü ( Kidblog ) e-book, Dijital Dünya Vatandaşının sahip olması gereken özelliklerin gösterildiği bir maskot oluşturulduğu belirtilti.
Haber Tevfik Erk / İstanbul

 

 

SANCAKTEPE OKULLARI 9.06.2021 12:36:00 2030 0

Sancaktepe’de Dijital Dünyayı Keşfet eTwinning Projesi

Dijital Dünyayı Keşfet eTwinning Proje ekibi, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş’ı makamında ziyaret etti.