Sancaktepe'de İz Bırakan Kitaplar Bağış Kampanyası düzenlendi

SANCAKTEPE ÖĞRETMENLERİ FUTBOL TAKIMI KURDU

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı Ekim Ayı toplantısını gerçekleştirdi

Sancaktepeli Sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Kars İstanbul Veteranlar Futbol Takımı Sancaktepe’de kahvaltıda bir araya geldi

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya’yı duygulandıran ziyaret

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

SANCAKTEPE'DE TİYATRO SEVERLER BİR NEFES DEDE KORKUT'U İZLEYECEK

HABERLER

 • Pazartesi 15 ° / 11.7 ° Bulutlar
 • Salı 16.5 ° / 12.5 ° Bulutlar
 • Çarşamba 17.3 ° / 12.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.493%0,88
 • DOLAR

  9,5850% -0,18
 • EURO

  11,1493% -0,39
 • GRAM ALTIN

  556,58% 0,54
 • Ç. ALTIN

  918,357% 0,54
14. Kez Kastamonu İstanbul’a geliyor!
ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI
MUAMMER KESKİN’DEN YEŞİLÇAM’IN EFSANESİNE ANLAMLI ZİYARET
İYİLİK KOLYELERİ MEME KANSERİYLE MÜCADELE EDEN KADINLAR İÇİN DİZİLDİ
KOŞAR ADIM LÖSEV EKİBİ KOŞARAK İYİLİK TAŞIMAYA BAŞLADI
İBB, 6 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLAYACAK
DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KADIKÖY’DE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KUTLANDI

Türkiye’nin ilk ve tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olan okul, Sancaktepe ilçesinde öğrencileri ile Yaz Okulunda buluşmanın ve eğitime merhaba demenin heyecanını yaşadı. 


Havanın da yağmurlu olması nedeniyle okulun içinde düzenlenen törene, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe İlçe Müftüsü Muammer Turan, İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Akhan, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Caner Şenşan, Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Erkan Yavuz, Okul Müdürleri, Okulun Öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.
 

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Okul Müdürü Erkan Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve Kaymakam Adnan Çakıroğlu yaptıkları konuşmada öğrencilere başarılar dilediler.  Öğrenciler adına bir öğrenci konuşma yaptı. Öğrenciler İlçe Müdürü, Belediye Başkanı ve Kaymakama bir çiçek takdim ettiler ve açılışta yalnız bırakmadıkları için teşekkür ettiler.  Konuşmaların ardından  Sancaktepe İlçe Müftüsü Muammer Turan ettiği dua ile tören sona erdi. 
 

 

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Erkan Yavuz; “ Yaz okulunda bir yılın özetini yapacağız.  Okulumuzun bu günlere gelebilmesi için çok yoğun çaba harcadık. Bize desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için yaz okulumuz hayırlı olsun” dedi.

 

Okul öğrencilerine pek çok imkân sağlıyor

21. yüzyıl becerilerinin kazandırılması hedefi ile program çeşitliliğine giderek çok çeşitli alanlarda eğitim veren Anadolu İmam Hatip Liseleri şimdi de teknoloji alanında eğitime adım atıyor. İstanbul / Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesinde, “Fen ve Teknoloji” programı uygulanmaktadır. "Gelecek Teknolojide, Teknoloji Geleceğin Okulunda" şiarıyla açılan okulda yeni nesil teknoloji dersleri çağın gereklerine uygun olarak verilmektedir. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında açılan okulda hazırlık sınıfında öğrenim görmekte olan öğrenciler ağırlıklı olarak İngilizce ve teknoloji dersleri görmektedir. Yeni dönemde LGS sonuçlarına göre merkezi yerleştirme ile 60 erkek öğrenci kontenjanı olan okul, öğrencilerine pek çok imkân sağlıyor.

Okul, Üç Dilde İletişim Becerisiyle Dünyaya Açılıyor
Hazırlık sınıfında öğrenciler İngilizceyi dilin dört temel becerisine göre Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde "aracı dil-siz"  eğitim yaklaşımıyla uluslararası düzeyde öğrenme imkanına sahip olacaklar. İngilizce ile beraber Arapça ve isteğe bağlı olarak Çince ya da Japonca dillerinden birini öğrenme imkanı sunan Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesinde dilin daha iyi öğretilebilmesi adına yurt içi ve yurt dışı dil kampları ve "Tutarial" sistemle birebir eğitim uygulaması yapılıyor.

 

Bilim ve Teknolojide Öncü 
Hazırlık sınıfından itibaren başlayacak olan teknoloji eğitiminde tasarım, ileri robotik, nesnelerin interneti, yazılım teknolojileri, yapay zeka, havacılık ve uzay teknolojileri gibi dersler bulunmaktadır. Teknoloji eğitim temelli, proje tabanlı öğrenmeye ve bilim mentörleri eşliğinde takım çalışmalarına dayanan müfredatıyla Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi alanında Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Programın sonunda öğrencilerin kendi projesini yapabilir düzeye gelmesi hedefleniyor. Fen lisesi programında STEM eğitim modeli hayata geçirilecek olup öğrenciler üst düzey laboratuvar deneyimi gerçekleştirebilecek. Fen ve teknoloji alanlarında üniversiteler ve teknoloji kurumlarıyla yürütülen iş birliğiyle danışmanlık ve eğitim desteği alacaklar.

 

Akademik Eğitimle Öğrenciler Üniversiteye Hazır
Öğrenciler Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi seçkin akademik kadrosu ile bireysel danışmanlık ve koçluk sisteminden yararlanabilecek. Takip edilen, periyodik deneme sınavlarına tabii tutulan ve akademik öğrenmelerle desteklenen öğrenciler yükseköğretime hazırlanıyor.

 

Özel İmkânlar
Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi barınma/yurt imkânı, ferah yemekhanesi, kafeteryası, tam donanımlı spor salonu, 250 kişilik konferans salonu, mescidi, nitelikli kütüphanesi ve özgün laboratuvar ve atölyeleriyle gelecekteki öğrencilerini bekliyor.
Akademik ve teknolojik yönden iyi yetişmiş dijital çağa hazır, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine katkı sunabilecek gençlerin yetiştirilmesini hedeflenen okulda verilen inanç, değerler ve güzel ahlak ve 21. Yüzyıl becerilerinin kazandırıldığı temel İslam bilimleriyle öğrenciler geleceğin mesleklerine hazırlanıyor.

 

Yaz Okulu
Eğitim öğretim süresi dışında öğrencilerine yaz okulu imkanı da sağlayan Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerin müfredat eksikliklerini giderirken bir yandan da B1 seviye İngilizce dil eğitimi verecek. İstanbul’un kültürel ve tarihi yerleri İngilizce mentör öğretmenler rehberliğinde dil pratiği yapılması planlanarak öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek hedeflenmektedir. Yaz okulu süresince robotik kodlama eğitimi, temel sanat eğitimi ve grafik tasarım eğitimi öğrencilerin isteğine sunulacaktır. Okuma grupları, sosyal ve sportif etkinlikler, güvenli teknoloji gelişimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ile öğrencilerinin her türlü gelişimlerini olumlu yönde etkilemeyi amaç edinen Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi alanında öncü olmayı hedeflemektedir.

Haber : Tevfik Erk / İstanbul 


 

SANCAKTEPE OKULLARI 15.06.2021 09:50:00 1871 0

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu

Türkiye’nin ilk ve tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olan okul, Sancaktepe ilçesinde öğrencileri ile Yaz Okulunda buluşmanın ve eğitime merhaba demenin heyecanını yaşadı.