Sancaktepe Polisi, pazarda vatandaşı bilgilendirdi

Sancaktepe'de Belediye Zabıtalarının denetimleri aralıksız devam ediyor

Sancaktepe’de ihtiyaç sahibi ailelere patates ve soğan dağıtıldı

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun Ramazan Ayı Mesajı

BAŞKAN ŞEYMA DÖĞÜCÜ, OĞLUNUN NİKAHINI KIYDI..

SANİAD,GÖZ SAĞLIĞINDA DÜNYAGÖZ DEDİ

Sancaktepe'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı

Sancaktepe’de Belediye Meclis Başkan Vekilliği Seçimi Yapıldı

Sancaktepe'de Başkan Döğücü'ye geçmiş olsun ziyaretleri

HABERLER

 • Cumartesi 13 ° / 6 ° Bulutlu
 • Pazar 14 ° / 8 ° Bulutlu
 • Pazartesi 15 ° / 9 ° Sağanak
 • BIST 100

  1.408%0,03
 • DOLAR

  8,0614% 0,68
 • EURO

  9,6770% 0,74
 • GRAM ALTIN

  460,45% 1,36
 • Ç. ALTIN

  759,7425% 1,36
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 10 Nisan Mesajı
Başkan Poyraz, yerel basın mensuplarını Çamlık Kafe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. 
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Emniyet Personeli Vali Yerlikaya’yı Ziyaret Etti
İBB PİDESİNDE GRAMAJ AYNI FİYAT 1,5 LİRA
PANDEMİ ORKESTRASI’NIN KONUKLARI HAKAN ŞENSOY VE CİHAT AŞKIN OLDU
Vali Ali Yerlikaya, Yaya Geçidine “Kırmızı Çizgi” Çekti
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

SANCAKTEPE OKULLARI

SANCAKTEPE OKULLARI Haberleri

Sancaktepe ilçesinde Covid-19 Salgını ile mücadelenin ilk aylarından itibaren adından söz ettiren Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Z-Kütüphanesi açılışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın “ Mesleki Eğitimde 1000 Okul “ projesi kapsamında Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere tüm resmi okullara kurulumunu yaptığı okul kütüphanesi projesine verilen isim olan Z-Kütüphanesi’nin açılışı Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tören ile gerçekleşti.
Kısa adı Z- Kütüphane olan Zenginleştirilmiş Kütüphane, estetik ve ergonomik olarak tasarlanmış bir kütüphanenin etkileşimli tahta ve internete bağlı bilgisayarlar ile zenginleştirilmiş halinin, MEB’in tüm resmi okullara kurulumunu yaptığı okul kütüphanesi projesine verilen isimdir.

Pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda davetlinin katıldığı Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Z- Kütüphane açılışına, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Şube Müdürü Ahmet Caner Şencan, İrfan Şener ve Kamil Alagöz  Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aykut Yılmaz, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş; “ Millî Eğitim Bakanlığı, en son ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesini hayata geçirdi. Bu proje ile 81 İl de 350 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane kuruldu. Bu projenin en önemli özelliklerinden biri, öğrencilerimizin gelişiminin desteklenmesinin çok boyutlu olarak ele alınmasıdır. Bu projeyi diğer projelerden ayıran en önemli özelliği, odağında sadece öğrencilerin olmaması, öğrencilerin yanı sıra okullardaki yönetici, öğretmenleri ve özellikle aileleri kapsamasıdır. Yaşanan salgın sürecinde dahi Okullarımız Hayat Olmaya devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın, tüm insanların yaşantısını olumsuz etkiledi. Bizlerde  Covid-19 salgını sonrası öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim ve öğretim almalarını sağlamak için çalışıyoruz. Bu anlamda okullarımız da yapılan her hazırlık ve yenilikler çok önemli. İlçemizin gözde okullarından biri olan Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırılan Z- Kütüphane için başta Okul Müdürümüz Aykut Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
TEVFİK ERK / İSTANBUL

 

SANCAKTEPE OKULLARI 3.04.2021 12:03:00 595 0

Sancaktepe ilçesinin gözde okulu Z Kütüphanesine kavuştu

Sancaktepe ilçesinde Covid-19 Salgını ile mücadelenin ilk aylarından itibaren adından söz ettiren Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Z-Kütüphanesi açılışı yapıldı.