Sancaktepe’de “Enerji Verimliliği ve Geri Dönüşüm” konulu eğitim verildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu’nda incelemelerde bulundu

Dünya Şampiyonu Sancaktepe'den

Sarıgazi Spor Kulübü Yardımlaşma Gecesi düzenliyor

Sancaktepe Kaymakamlığı 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü mesajla kutladı

Sancaktepe’de İhtiyaç Sahibi 1750 Öğrencimize Mont ve Bot Dağıtıldı

Sancaktepe’de 105.428 Vatandaşımıza Yardım Yapıldı

Sancaktepe'de 200 gram ekmek 1,25 liradan satılacak

BAŞKAN AV. ŞEYMA DÖĞÜCÜ'NÜN YENİ YIL MESAJI

HALE BAĞCE ÖZBAŞ'IN YENİ YIL MESAJI

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya’nın Yeni Yıl Mesajı

DAİMİ DERİN'İN YENİ YIL MESAJI

HABERLER

 • Salı 8.6 ° / 1.8 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 4.8 ° / 2.8 ° Bulutlar
 • Perşembe 8.1 ° / 6.8 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.980%-5,08
 • DOLAR

  13,6560% 1,63
 • EURO

  15,4796% 0,95
 • GRAM ALTIN

  796,75% 1,35
 • Ç. ALTIN

  1314,6375% 1,35
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU ALAN KADIKÖY’Ü ZİYARET ETTİ
Mehmet Ali Büklü Parkı spora hazır
Kartal Belediyesi Beklenen Kar Yağışı İçin Teyakkuzda
CHP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA GAZETECİLER GÜNÜ BULUŞMASI..
Başkan Gökhan Yüksel’den ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı
AYGAD AİLESİ’NDEN 10 OCAK BULUŞMASI!..
BAŞKAN AHMET POYRAZ YEREL BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI

Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi’nin Ümraniye İlçe Başkanı Hatice Urgun ve Parti Meclisi Üyesi Ömer Urgun ile çok sayıda partili istifa ettiğini basın açıklaması ile duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan TDP İlçe Başkanı Hatice Urgun, “Defalarca telefonla ve yüz yüze görüşmelerimizde dile getirmemize rağmen il başkanlığımız ve genel merkezimiz sorunlarımıza karşı duyarsız kalmıştır” dedi. İstifa açıklamasındaki eleştirilerin hedefinde ise İl Başkanı Yusuf Polat vardı.

Türkiye Değişim Partisi’nin İstanbul’da ilk açılan teşkilatı Ümraniye’de istifa şoku yaşanıyor. İstanbul’un en çalışkan ilçe başkanı olarak lanse edilen ve geçtiğimiz aylarda Parti Meclisi Üyesi olan Ömer Urgun ile yerine ilçe başkanı olan eşi Hatice Urgun ve çok sayıda partili istifa ettiklerini basın açıklaması ile duyurdular. TDP İlçe Başkanı Hatice Urgun açıklamada şunları kaydetti: “İlçe başkanı olarak ‘iki yüzlü olmaya gerek yok’ diyerek istifa dilekçemizi il başkanlığımıza ve genel merkezine ilettik. Şahsım ilçe yöneticilerimiz ve tüm üyelerimizle birlikte istifa ediyoruz. Yaptığımız tüm aktiviteleri kendileri yapmış gibi göstererek bizi ötekileştirdiler.

Aldığımız her görevde bizlere destek veren teşkilatıma teşekkür ediyorum. İstanbul il başkanlığı siyasi arenada hiçbir yer alamamıştır. Partiyi böl, parçala yok et mantığı ile çalışan ilçeleri sürekli taciz ederek, ilçelerin dağılmasını sağlıyor ve CHP’ye çalışıyor. İlkelerimizle derin farklılıklar var. Şahsım ve ailem bu süreçte büyük sıkıntılar yaşadı. Çalışmalarımıza il yöneticileri katılmayarak engel oldular. Amaçları bu partiye seçim kaybettirmektir. Bir yıldır partiyi İstanbul’da duyuramamışlar ve hiçbir etkinlik gösterememişlerdir. Mevcut il başkanı yüzünden hüsrana uğramışlardır. İl başkanı önüne gelene bağıran çağıran agresif tavırlar sergilemektedir. Yanlışa izin vermeyeceğiz. Ümraniye teşkilatı alarak kimsenin siyasi basamağı olmayacağız.”

TDP Parti Meclisi Üyesi Ömer Urgun ise, “Ümraniye ilçe başkanlığı dönemimde zor olan ilçede kuruluşundan bu yana çok önemli çalışmalar yaptım. Ailemle birlikte maddi manevi çok emek harcadık. Parti meclisi üyesi olmama rağmen il başkanlığının yaptığı adaletsiz yönetim tarzını genel sekreterliğe iletmemize rağmen hiçbir işlem yapılmadı. Disiplin kurulu başkanı zaten il başkanının akrabasıdır. İstanbul il başkanı görevini yerine getirmek yerine daha yeni kurulan partide gözünü genel başkanlığa dikmiştir. Siz önce İstanbul’da bir seçim kazanın. Genel sekreterlik zaten kendi grubunu kurmuş genel başkanın talimatlarını yerine getirmiyor. 5 kişiyle koca Türkiye’yi yöneteceğini düşünüyorlar. Türkiye Değişim Partisi daha seçime girmeden rotasından şaşmıştır” dedi.

Kaynak : yerelgazete.com.tr

GENEL 8.12.2021 20:29:00 804 0

PM Üyesi, İlçe Başkanı, İlçe Yönetimi ve Üyeler Basın açıklamasının ardından İstifa ettiler

Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi’nin Ümraniye İlçe Başkanı Hatice Urgun ve Parti Meclisi Üyesi Ömer Urgun ile çok sayıda partili istifa ettiğini basın açıklaması ile duyurdu.