Sancaktepe'de İz Bırakan Kitaplar Bağış Kampanyası düzenlendi

SANCAKTEPE ÖĞRETMENLERİ FUTBOL TAKIMI KURDU

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı Ekim Ayı toplantısını gerçekleştirdi

Sancaktepeli Sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Kars İstanbul Veteranlar Futbol Takımı Sancaktepe’de kahvaltıda bir araya geldi

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya’yı duygulandıran ziyaret

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

SANCAKTEPE'DE TİYATRO SEVERLER BİR NEFES DEDE KORKUT'U İZLEYECEK

HABERLER

 • Pazartesi 15 ° / 11.7 ° Bulutlar
 • Salı 16.5 ° / 12.5 ° Bulutlar
 • Çarşamba 17.3 ° / 12.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.493%0,88
 • DOLAR

  9,5850% -0,18
 • EURO

  11,1493% -0,39
 • GRAM ALTIN

  556,58% 0,54
 • Ç. ALTIN

  918,357% 0,54
14. Kez Kastamonu İstanbul’a geliyor!
ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI
MUAMMER KESKİN’DEN YEŞİLÇAM’IN EFSANESİNE ANLAMLI ZİYARET
İYİLİK KOLYELERİ MEME KANSERİYLE MÜCADELE EDEN KADINLAR İÇİN DİZİLDİ
KOŞAR ADIM LÖSEV EKİBİ KOŞARAK İYİLİK TAŞIMAYA BAŞLADI
İBB, 6 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLAYACAK
DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KADIKÖY’DE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KUTLANDI

Pandeminin değiştirdiği dünya koşullarında meslek seçimi de çağın gereksinimlerine göre şekilleniyor. Tüm dünyada stratejik bir değeri ve önemi olduğu anlaşılan genetik araştırmalar bu alanda ihtiyaç duyulan kalifiye moleküler biyologlara olan ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Atlas Üniversitesi Öğretim Üyesi Banu Taktak Karaca, aşı çalışmalarının hız kazanmasının ve Covid-19 gibi küresel salgına sebep olabilecek virüslerin genetik işlevlerinin çözümlenmesinin genetik araştırmalarla mümkün olduğunun altını çizerek, ‘Önümüzdeki dönem küresel ısınmadan dolayı virüsler hayatımızda hep olacak, fakat bu bölümü sadece salgın araştırmaları olarak da düşünmemek gerekiyor. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencileri ülke ekonomisine katkı sağlayabilecekleri şekilde tarımın iyileştirilebilmesi için çözüm olanakları sunabilirler, doğa çeşitliliğinin sağlanmasında rol oynayabilirler. Sadece sağlık bilimlerinde ve temel bilimlerde değil, aynı zamanda mühendislikle de birlikte hareket ederek her türlü bilginin ilerletilmesi konusunda öncü rol oynayabilirler.’ diyor. 

Atlas Üniversitesi Öğretim Üyesi Banu Taktak Karaca, çağımızın en önemli hastalıklarının oluşum mekanizmalarının araştırılması, DNA analizi, gen haritası, genetik danışmanlık, ilaç tasarımı ve gıda teknolojileri gibi birçok alana katkıda bulunarak biyomedikallerin nasıl işlediğini araştıran temel bilim dalı olan Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunlarına içinde bulunduğumuz dönemde çok fazla ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor. Karaca, ‘Akademisyenlerimizin alanlarında sürdürdükleri bilimsel araştırmalara öğrencilerimizin de katılımını destekliyor ve eğitimleri boyunca kazandıkları kuramsal temellerin pekiştirilmesi ve deneyim kazanmalarını amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin, gelişen tıp, tarım, endüstri gibi birçok alanda her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulan moleküler biyoloji ve genetik bilimine yönelik yüksek teknolojili laboratuvar altyapısı ile yetişmiş, sorunları çözmede ve yenilik yapmakta özgüveni tam, bağımsız çalışabilen uzmanlar olmalarını hedeflemekteyiz. Öğrencilerimiz eğitimleri süresince klinik uygulamalarını bölüm laboratuvarlarının yanı sıra üniversite hastanemiz imkânlarını da kullanarak gerçekleştirebilmekte ve pratik tecrübelerini geliştirebilmektedir. ‘ diyor. 

Geniş İş Olanakları ile Dikkat Çekiyor
“Moleküler Biyolog ve Genetik Uzmanı” unvanını alacak olan mezunlar, üniversiteler ile araştırma merkezleri gibi kuruluşlarda araştırmacı olarak görev yapabiliyor, genetik hastalıkların tanısı ve tedavi merkezleri gibi tıp fakülteleri ve sağlık sektöründe, gıda ve tarım gibi biyoteknoloji gerektiren alanlarda, transgenik hayvan üretimi dâhil birçok laboratuvarda çalışabiliyor.

Atlas Üniversitesi Tanıtım Günleri Devam Ediyor
Türkiye’de eğitime yeni bir bakış açısı kazandırma vizyonuyla yola çıkan Atlas Üniversitesi, tanıtım günleri kapsamında 30 Temmuz - 20 Ağustos tarihleri arasında öğrenci adaylarını bekliyor. Akademisyenlerden ve idari personelden oluşan ekip, Atlas Üniversitesi Vadi kampüsünde aday öğrenciler ile ailelerini meslekler, bölüm tercihleri ve Atlas'ın yenilikçi eğitim modeliyle ilgili bilgilendiriyor.
Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin yanı sıra Mühendislik & Doğa Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu’nda 28 programa öğrenci kabul edecek üniversitenin 110 bin m2 üzerine kurulu modern kampüsünde bu yıl 1500’e yakın yeni öğrenci eğitim alacak. Tıp, Diş Hekimliği, Dil ve Konuşma Terapisi, Hemşirelik, Endüstri Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Yazılım Mühendisliği, İşletme, Psikoloji gibi bölümlerde bu yıl ek olarak İngilizce bölümü açan Atlas Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü öğrenci alımına açıldı. 

EĞİTİM 18.08.2021 06:35:00 962 0

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK MÜHENDİSLERİ GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRECEK

Pandeminin değiştirdiği dünya koşullarında meslek seçimi de çağın gereksinimlerine göre şekilleniyor.