Anahtar Kelimeler: Lüleburgaz hayaline kavuştu!

Sancaktepe’de Eğitim Denetim ve Rehberlik Komisyon toplantısı yapıldı

Sancaktepe Ordulular Derneği Öğretmenler Günü’nü unutmadı

Sancaktepe Paşaköy’de Roman vatandaşlarımıza bilgilendirme yapıldı

Sancaktepe’de Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı ve Kadın Hakları Günü kutlandı

700. yılında Yunus Emre'ye, Sancaktepe’de Özel Anma Programı

80 Günde Devr-i Alem Sancaktepe’de ilgi ile izlendi

Sancaktepe Belediyesi'nden Öğretmenler Günü Etkinliği

Sancaktepe’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Bir Programla Kutlandı

Sancaktepe'de 2021 Yılı Huzur Toplantısı Yapıldı

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığını 4. Olağan Kongresini yaptı

Başhekim Doç. Dr. Alpaslan Tanoğlu, Sancaktepe'de Gazeteciler İle Buluştu

Sancaktepe Belediyesi'ne Büyük Ödül

HABERLER

 • Perşembe 13.6 ° / 10.6 ° kırık bulutlar
 • Cuma 16.4 ° / 12.7 ° Dağınık bulutlar
 • Cumartesi 15.8 ° / 12.5 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  2.016%0,57
 • DOLAR

  13,7404% 0,39
 • EURO

  15,5907% 0,26
 • GRAM ALTIN

  787,04% 0,28
 • Ç. ALTIN

  1298,616% 0,28
CHP ÇEKMEKÖY, PLANLARA NEDEN ‘HAYIR’ DEDİĞİNİ AÇIKLADI..
KADIKÖY’E ÇEVRESEL İZLEME VE ERKEN UYARI SİSTEMİ KURULDU
İSTANBUL LALESİ ANAVATANINA DÖNDÜ
ÜSKÜDAR’DA 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ÜNLÜLER GEÇİDİ YAŞANDI
KADIKÖY BELEDİYESİ ECCAR YÖNETİM KURULU'NA SEÇİLDİ
BEYLİKDÜZÜ’NDE ENGELLER BİRLİKTE AŞILIYOR
YENİ DÖNEMDE KİPTAŞ FARKI

YEREL HABER

YEREL HABER Haberleri

Lüleburgaz Belediyesi’nin kente kazandırdığı Lüleburgaz Kent Ormanı’nın ilk etabı olan piknik ve mesire alanı açıldı. İlk günden yüzlerce vatandaşın faydalandığı Kent Ormanı vatandaşlar tarafından oldukça beğenildi. Başkan Gerenli de vatandaşla bir araya gelirken, kent ormanı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Öte yandan vatandaşlar da kent ormanı hakkındaki görüşlerini belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi. 

Lüleburgaz halkının uzun yıllardır hayalini kurduğu kent ormanı hayali gerçek oldu. Lüleburgaz Belediyesi’nin girişimleri sonucunda geçtiğimiz yıl Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 20 yıllığına kiralanan eski Hava Radar Mevzi Komutanlığı Arazisi, kente Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kazandırıldı. 4 Temmuz Pazar günü ilk etabı olan piknik ve mesire alanının kapılarını açan Lüleburgaz Kent Ormanı, vatandaşa hizmet vermeye başladı. 

Doğanın içinde oksijen deposu

Lüleburgaz’ın hemen yanı başında kente yaklaşık 3 kilometre mesafede bulunan Lüleburgaz Kent Ormanı’na ilk gün yüzlerce kişi geldi. Mangal malzemelerini, yiyeceğini ve içeceğini alan vatandaşlar, doğanın içinde tertemiz havanın içinde piknik yapmanın keyfine vardı. 

“Hayali gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Lüleburgaz Kent Ormanı’nda tek tek vatandaşlarla buluşan ve onlara ilerleyen etaplarda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, bir hayali daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Gerenli, “Hayallerin hayat bulduğu Lüleburgaz'da bir hayalimizi daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kent ormanımızın ilk etabı olan piknik ve mesire alanını bugün halkımızın hizmetine açtık.  5 yıllık plan ve program dahilinde kent ormanımızı el birliğiyle bölgenin cazibe merkezi haline getireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu. 

Vatandaş memnun!

Öte yandan açılışın ilk günü temiz havanın keyfine varmak isteyen vatandaşlar günün erken saatlerinde Lüleburgaz Kent Ormanı’na akın etti. Lüleburgaz Belediyesi’nin kente kazandırdığı kent ormanının önemli bir çalışma olduğunu söyleyen vatandaşlardan bazılarının görüşleri ise şöyle;

Raşit Karabekiroğlu: “Lüleburgaz’ın böyle bir yere ihtiyacı vardı. Hem yakın hem orman havasını hissetmemiz açısından çok güzel. Burada emeği geçenlere teşekkür ederim. Burayı çok beğendik.”

Sadık Başçiçek: “Başkan Murat Gerenli’ye teşekkür ediyorum. Lüleburgaz’ın kent ormanına ihtiyacı vardı. Lüleburgaz halkını ben buraya davet ediyorum. Çok güzel, eğlenceli ve serin bir yer burası. Lüleburgaz Belediyesi ızgara yerlerini ağaçlara uzak bir şekilde ayrı tutmuş. Burayı dizayn eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Ömer Faruk Bilici: “Gayet güzel bir yer olmuş. Hayırlı uğurlu olsun. Burayı çok beğendik. Semaverimizi de getirdik. Adana kebabımızı da yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” 

Caner Karabacak: “Burayı güzel buldum. Lüleburgaz için iyi, güzel bir yer. Buranın ağaçlık olması çok güzel. Böyle değerlendirilmesi daha da iyi oldu. Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye Lüleburgaz halkını düşündüğü için çok teşekkür ederiz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Herkesin emeğine sağlık olsun.”

Saat 09.00 ile 21.00 arası hizmette

Edirne Bayırı Mevkii’nde bulunan Lüleburgaz Kent Ormanı haftanın 7 günü 09.00 ile 21.00 arası vatandaşın hizmetinde olacak. Öte yandan Lüleburgaz Kent Ormanı’nın giriş tarifesi de belli oldu. Giriş tarifesi şöyle;
Otomobil: 8.50 TL
Motosiklet/ATV: 4.50 TL
Minibüs: 30 TL
Otobüs: 80 TL

YEREL HABER 6.07.2021 08:27:00 1513 0

Lüleburgaz hayaline kavuştu!

Lüleburgaz Belediyesi’nin kente kazandırdığı Lüleburgaz Kent Ormanı’nın ilk etabı olan piknik ve mesire alanı açıldı.