Sancaktepe Polisi, pazarda vatandaşı bilgilendirdi

Sancaktepe'de Belediye Zabıtalarının denetimleri aralıksız devam ediyor

Sancaktepe’de ihtiyaç sahibi ailelere patates ve soğan dağıtıldı

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun Ramazan Ayı Mesajı

BAŞKAN ŞEYMA DÖĞÜCÜ, OĞLUNUN NİKAHINI KIYDI..

SANİAD,GÖZ SAĞLIĞINDA DÜNYAGÖZ DEDİ

Sancaktepe'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı

Sancaktepe’de Belediye Meclis Başkan Vekilliği Seçimi Yapıldı

Sancaktepe'de Başkan Döğücü'ye geçmiş olsun ziyaretleri

HABERLER

 • Cumartesi 13 ° / 6 ° Bulutlu
 • Pazar 14 ° / 8 ° Bulutlu
 • Pazartesi 15 ° / 9 ° Sağanak
 • BIST 100

  1.408%0,03
 • DOLAR

  8,0614% 0,68
 • EURO

  9,6770% 0,74
 • GRAM ALTIN

  460,45% 1,36
 • Ç. ALTIN

  759,7425% 1,36
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 10 Nisan Mesajı
Başkan Poyraz, yerel basın mensuplarını Çamlık Kafe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. 
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Emniyet Personeli Vali Yerlikaya’yı Ziyaret Etti
İBB PİDESİNDE GRAMAJ AYNI FİYAT 1,5 LİRA
PANDEMİ ORKESTRASI’NIN KONUKLARI HAKAN ŞENSOY VE CİHAT AŞKIN OLDU
Vali Ali Yerlikaya, Yaya Geçidine “Kırmızı Çizgi” Çekti
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Kartepe Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında gündeme getirdiği ve oy birliği ile kabul edilen 145 kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı iş yerlerinin pandemi destek ödemeleri başladı. 


Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığındaki Kartepe Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı meclis toplatısında gündeme gelen Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş Adamları tarafından yapılan 145 bin TL’lik şartlı bağışın ilçe sınırlarında faaliyet gösteren kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı 145 adet iş yeri sahibine dağıtılması oy birliğiyle kabul edilmişti.

ESNAFA CANSUYU 
Bu meclis kararı sonrasında Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde ödemeler peyderpey yapılmaya başlandı. Ruhsatlı iş yeri sahiplerinin gerekli belgeleri belediyeye teslim etmesi ile birlikte ödemeler yapılmaya başlandı.

GÜÇLÜ İRADE VE OTOKONTROL
Arslanbey OSB sanayicilerimizin katkıları ve belediyemizin aracılığı ile gerçekleşen  kahvehane ve çay ocağı esnaflarımızın ödemelerinin başlandığını belirten  Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Başından beri Covid-19 ile devlet millet elele top yekün mücadele ediyoruz. Burada büyük fedakarlıklarda bulunmak zorunda kalan, zorunlu gelir kaybına uğrayan bazı sektörler oldu. Bölgemizdeki sanayicilerimiz ve belediyemizin iş birliği ile güzel bir dayanışma örneği gösterdik. Karar da meclisimizden oy birliği ile geçti. Evraklarını teslim eden esnaflarımız ödemelerini almaya başladılar. Şu an kontrollü normalleşme sürecindeyiz, kısa bir süredir esnaflarımız hizmet verebiliyor. Ama bu durumun kalıcılığı salgının seyrine bağlı. Maalesef kritik eşikteyiz. Bu durumun lehimize ilerlemesi ve normalleşmenin genişlemesi için güçlü bir irade ve otokontrole ihtiyacımız. Uyulması gereken tedbirleri hepimiz çok iyi biliyoruz. ” açıklamasında bulundu. 

ESNAFLARDAN TEŞEKKÜR
Evraklarını teslim edip ödemelerini almaya gelen Kartepeli esnaflar, Arslanbey OSB iş adamlarına, Kartepe Belediyesine ve tüm meclis üyelerine teşekkür ettiler.


 

YEREL HABER 16.03.2021 04:07:00 441 0

İlçenin, Sanayici ve İş Adamlarından Esnafa Cansuyu

Belediye meclis toplantısında gündeme gelen ve oy birliği ile kabul edilen 145 kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı iş yerlerinin pandemi destek ödemeleri başladı.