Sancaktepe Polisi, pazarda vatandaşı bilgilendirdi

Sancaktepe'de Belediye Zabıtalarının denetimleri aralıksız devam ediyor

Sancaktepe’de ihtiyaç sahibi ailelere patates ve soğan dağıtıldı

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun Ramazan Ayı Mesajı

BAŞKAN ŞEYMA DÖĞÜCÜ, OĞLUNUN NİKAHINI KIYDI..

SANİAD,GÖZ SAĞLIĞINDA DÜNYAGÖZ DEDİ

Sancaktepe'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı

Sancaktepe’de Belediye Meclis Başkan Vekilliği Seçimi Yapıldı

Sancaktepe'de Başkan Döğücü'ye geçmiş olsun ziyaretleri

HABERLER

 • Cumartesi 13 ° / 6 ° Bulutlu
 • Pazar 14 ° / 8 ° Bulutlu
 • Pazartesi 15 ° / 9 ° Sağanak
 • BIST 100

  1.408%0,03
 • DOLAR

  8,0614% 0,68
 • EURO

  9,6770% 0,74
 • GRAM ALTIN

  460,45% 1,36
 • Ç. ALTIN

  759,7425% 1,36
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın 10 Nisan Mesajı
Başkan Poyraz, yerel basın mensuplarını Çamlık Kafe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. 
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Emniyet Personeli Vali Yerlikaya’yı Ziyaret Etti
İBB PİDESİNDE GRAMAJ AYNI FİYAT 1,5 LİRA
PANDEMİ ORKESTRASI’NIN KONUKLARI HAKAN ŞENSOY VE CİHAT AŞKIN OLDU
Vali Ali Yerlikaya, Yaya Geçidine “Kırmızı Çizgi” Çekti
ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Akıllı Tarım Uygulamaları İş birliği Protokolü kapsamında “Modern Uzaktan Algılama Teknolojilerine Dayalı Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitimi ve Bitki Doku Kültürü Temel Eğitimi"nin yeni kursiyerleri eğitimlerini tamamladı. 
Bakanlık personeline verilen pandemi kurallarına uygun olarak devam eden “Modern Uzaktan Algılama Teknolojilerine Dayalı Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitimi"ne 20 kursiyer katıldı. Eğitimde uzaktan algılama teknolojisinin temel prensipleri ve modern tarımda kullanımı, gelişmiş hava ve uzay kaynaklı uzaktan algılama sistemleri, uzaktan algılanmış görüntülerin analiz yöntemleri, dijital sonuç ürünlerin sınıflandırılması ve yorumlanması konularında teorik ve uygulamalı eğitimler GTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu ve Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Umut Güneş SEFERCİK, Doç. Dr. İsmail ÇÖLKESEN tarafından  verildi. Katılımcılara ayrıca insansız hava aracı (İHA) teorisi, uçuş ve veri değerlendirme prensipleri aktarıldı. Program sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.     

GTÜ ve Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü (BÜGEM) arasında imzalanan işbirliği kapsamında Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Yelda ÖZDEN ÇİFTÇİ, Doç. Dr. Özlem AKKAYA, Dr. Öğretim Üyesi Mine GÜL ŞEKER ve Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Görevlisi Dr. Nurgül KITIR ŞEN tarafından “BİTKİ DOKU KÜLTÜRÜ TEMEL EĞİTİMİ” hem teorik hem uygulamalı olarak verildi. Bakanlık personeline verilen eğitim sonunda mezunlara katılım ve başarı sertifikaları verildi. BÜGEM’İN farklı enstitülerinden 16 araştırmacının katılımıyla gerçekleştirilen kursta bitki doku kültürünün amaç ve yöntemleri kapsamlı olarak kursiyerlere anlatılarak, “stok çözeltilerin, besi ortamlarının, bitki büyüme düzenleyicilerinin hazırlanması, Sterilizasyon Tekniklerinin uygulanması, mikroçoğaltım ve altkültürleme, köklendirme ve iklimlendirme, sentetik tohum oluşturulması, transgenik saçak kök oluşturulması” gibi konularındaki uygulamaları katılımcıların kendilerinin gerçekleştirilmesi sağlandı.

EĞİTİM 22.03.2021 09:44:00 376 0

GTÜ, Bakanlık personeline eğitime devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı personele Modern Uzaktan Algılama Teknolojilerine Dayalı Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitimi ve Bitki Doku Kültürü Temel Eğitimi GTÜ'de verilmeye devam ediyor.