Sancaktepe'de İz Bırakan Kitaplar Bağış Kampanyası düzenlendi

SANCAKTEPE ÖĞRETMENLERİ FUTBOL TAKIMI KURDU

Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı Ekim Ayı toplantısını gerçekleştirdi

Sancaktepeli Sporcu Dünya Şampiyonu oldu

Kars İstanbul Veteranlar Futbol Takımı Sancaktepe’de kahvaltıda bir araya geldi

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya’yı duygulandıran ziyaret

Sancaktepe Kaymakamı Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

SANCAKTEPE'DE TİYATRO SEVERLER BİR NEFES DEDE KORKUT'U İZLEYECEK

HABERLER

 • Pazartesi 15 ° / 11.7 ° Bulutlar
 • Salı 16.5 ° / 12.5 ° Bulutlar
 • Çarşamba 17.3 ° / 12.9 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.493%0,88
 • DOLAR

  9,5871% -0,16
 • EURO

  11,1456% -0,42
 • GRAM ALTIN

  556,61% 0,55
 • Ç. ALTIN

  918,4065% 0,55
14. Kez Kastamonu İstanbul’a geliyor!
ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI
MUAMMER KESKİN’DEN YEŞİLÇAM’IN EFSANESİNE ANLAMLI ZİYARET
İYİLİK KOLYELERİ MEME KANSERİYLE MÜCADELE EDEN KADINLAR İÇİN DİZİLDİ
KOŞAR ADIM LÖSEV EKİBİ KOŞARAK İYİLİK TAŞIMAYA BAŞLADI
İBB, 6 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLAYACAK
DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KADIKÖY’DE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KUTLANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında Kocaelililerin ve Türk halkının bayramını kutladı.
Ordumuzun emperyalist işgalci güçlere karşı elde ettiği şanlı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Büyükakın, ‘’Vatan, bizim için üzerinde yaşadığımız toprak parçasından çok daha geniş anlamlar ifade etmektedir. Vatan gerekirse canımızı verdiğimiz, göğsümüzü siper ettiğimiz, düşman ayakları altında ezilmesine izin vermediğimiz yegâne sevdamızdır’’ dedi.
Başkan Büyükakın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır anlayışıyla düşmana bu toprakları dar eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları bize göstermiştir ki; vatanı sevmek, korumak ve yeri geldiğinde şehit olup, kanıyla sulamak kutsal bir vazifedir. Türk milletine bu zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin Banisi Atatürk başta olmak üzere kahraman ordumuzun tüm şehit ve gazilerini rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyorum. Gerek Kurtuluş Savaşı’mızda, gerekse de şanlı tarihimizdeki diğer muharebelerde ve terörle mücadelede kaybettiğimiz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 
Tarih boyunca vatanımıza göz dikenler ve onların yerli iş birlikçileri çok oldu, yeri geldi tarihin görmediği ihanetleri gördük, yeri geldi ülkemiz üzerinde hesaplar yapmaya, yurdumuzu istila etmeye kalkışanlar oldu.
Ama bu kendini bilmez hainler karşılarında her zaman kahraman ordumuzla birlikte birlik ve beraberlik içinde bir millet buldu. Milletimizin vatanını ele geçirmeye çalışan hainler karşısında gösterdiği cesaret, kararlılık ve millî birliğimiz sayesinde rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımız, dalgalandığı göklerden hiçbir zaman inmedi ve inmeyecek.
Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zaferimizin 99. yılında bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun." 

 

YEREL HABER 29.08.2021 05:35:00 969 0

Başkan Büyükakın: Bizim için vatan, sadece bir toprak parçası değildir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında Kocaelililerin ve Türk halkının bayramını kutladı.