Sancaktepe’de “Enerji Verimliliği ve Geri Dönüşüm” konulu eğitim verildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu’nda incelemelerde bulundu

Dünya Şampiyonu Sancaktepe'den

Sarıgazi Spor Kulübü Yardımlaşma Gecesi düzenliyor

Sancaktepe Kaymakamlığı 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü mesajla kutladı

Sancaktepe’de İhtiyaç Sahibi 1750 Öğrencimize Mont ve Bot Dağıtıldı

Sancaktepe’de 105.428 Vatandaşımıza Yardım Yapıldı

Sancaktepe'de 200 gram ekmek 1,25 liradan satılacak

BAŞKAN AV. ŞEYMA DÖĞÜCÜ'NÜN YENİ YIL MESAJI

HALE BAĞCE ÖZBAŞ'IN YENİ YIL MESAJI

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya’nın Yeni Yıl Mesajı

DAİMİ DERİN'İN YENİ YIL MESAJI

HABERLER

 • Salı 8.6 ° / 1.8 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 4.8 ° / 2.8 ° Bulutlar
 • Perşembe 8.1 ° / 6.8 ° Dağınık bulutlar
 • BIST 100

  1.980%-5,08
 • DOLAR

  13,6422% 1,52
 • EURO

  15,4607% 0,82
 • GRAM ALTIN

  793,50% 0,94
 • Ç. ALTIN

  1309,275% 0,94
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU ALAN KADIKÖY’Ü ZİYARET ETTİ
Mehmet Ali Büklü Parkı spora hazır
Kartal Belediyesi Beklenen Kar Yağışı İçin Teyakkuzda
CHP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA GAZETECİLER GÜNÜ BULUŞMASI..
Başkan Gökhan Yüksel’den ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ Mesajı
AYGAD AİLESİ’NDEN 10 OCAK BULUŞMASI!..
BAŞKAN AHMET POYRAZ YEREL BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI

Gazeteciliğin mesleki sorunlarını siyasete aktarmak için çalışmalar gerçekleştiren Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) yönetim kurulu ekibi, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi ziyaret ettiler. Yerel basının mevzuat ve yerel uygulamalar sebebi ile uğradığı haksızlığı vurgulayan ekip, taleplerini de dile getirdiler.

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Işıkdağ, Başkan Yardımcıları Vural Dağtekin, Tahsin Kara ve Bilal Parlak, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmede AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özerol da bulundu.

Ziyarette; mevzuat ve yerel uygulamalar sebebiyle uğranılan hak kayıpları vurgulanırken, gazetecilerin talepleri de aktarıldı.

AYGAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Işıkdağ; yaşanan süreçte herkesin yerel basın sayıldığını; reklam, tanıtım gibi işleri sosyal medya üzerinde yapan kişilerin basın mensubu gibi lanse edilmesi nedeni ile mesleğin ciddi anlamda zarar gördüğünden bahsetti.

Bu konunun ciddiye alınmasının altını çizen Işıkdağ; “Mesleğimizin etik kurallarını bilmeyen, belediyelerin, ilçe başkanlıklarının halkla ilişkiler personeli gibi davranan dolayısı ile gerçek haberciliği baltalayan hatta yok sayan bir kitle oluştu. Haberin kutsallığı bir yana doğruluğunun, tarafsızlığının bu denli tartışılır olması mesleğimizin onurunu zedeliyor. Bu da gerçekten emek veren, araştırma yapan, haberinin tarafsızlığı adına atılması gereken her adımı atan meslektaşlarımız adına üzüntü ve utanç duyulan bir durum haline geliyor. Yine basınımızın önemli sorunları arasında; ulaşım sıkıntısı var. Her şeyden önce Türkiye’nin en büyük kentinde, trafiğin bu kadar sıkıntılı olduğu İstanbul’da personellerimizin birçoğu toplu taşımayı kullanıyor. Günde bazen 6-7 kere toplu taşıma kullanılıyor. Haberinin peşinde koşan arkadaşlarımıza toplu taşımada kolaylık sağlanması, indirimli tarife uygulanmasını da talep ediyoruz” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise; bu sorunlar ile bizzat ilgileneceğini, daima yerel basının yanında olduklarını belirtti.

İSTANBUL 17.11.2021 15:20:00 387 0

AYGAD GAZETECİLERİN SORUN VE TALEPLERİ İÇİN TAM GAZ SAHADA!

Gazeteciliğin mesleki sorunlarını siyasete aktarmak için çalışmalar gerçekleştiren Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) yönetim kurulu ekibi, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi ziyaret ettiler.