QTerminal Antalya’dan müşterileri için 10 bin fidan

SAKSI DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?

Deniz Dibinden 83 Metreküp Hayalet Ağ Çıkarıldı

Gezegenimiz de nesli tükenen canlıların yaşam mücadelesi

adidas Bozcaada Yarı Maratonu denizlerin ve okyanusların geleceği için koşuldu

Durak Tekstil için çevre yük değil, vazgeçilmez bir değer

Çevreciler, Dünya Çevre Günü öncesinde doğayı kirleticilerden temizledi

TÜRKİYE İMSAD’DAN ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ AÇIKLAMASI

Antalya’nın ihracatı 10 bin ağaçlık orman olacak

Ekoturizm rotalarına bir yenisi eklendi

İZODER’DEN ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ AÇIKLAMASI

1963’TEN GÜNÜMÜZE ATA TOHULARINDAN ELLİ BİN FİDE TOPRAKLA BULUŞTU

2022 Dünya Günü için açıklamalarda bulundu

Mega Endüstri Bölgeleri Türkiye’ye ekonomik faydadan ziyade ekolojik yıkım getirecek

Herkes iklim değişikliği tehdidinin farkında ancak önlemler yeterli görülmüyor!

Kore ve Türkiye Dostluk  Ormanı Fidanları Dikildi

SANCAKTEPE BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI

Çaylı- Der, Muharrem Oruç Lokmalarını Canlarla paylaştı

Yeşil Balkonlar ile Sancaktepe çiçek açıyor

Güvenç Abdal Derneğinde Muharrem Oruç Lokmaları paylaşıldı

EMEK CEMEVİ’NDE ORUÇLAR LOKMALARIN PAYLAŞILMASIYLA AÇILIYOR

İstanbul Valisi Yerlikaya Sarıgazi Cemevi'ni ziyaret etti.

Sancaktepe Sarıgazi'de Yaşar Kemal Kütüphanesi törenle açıldı

Kaymakam Karakaya yapımı devam eden okullara incelemede bulundu

GURBETTEN SILAYA BİR TUTAM SEVGİ

GÜZEL KAPLAN'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

SEZGİN ÖZTÜRK'ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

TUNCAY SARAÇ'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

MUHTAR NİLÜFER KANTEKİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

SEVDA YILMAZ'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İYİ Parti İBB Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan'ın Kurban Bayramı mesajı

HABERLER

 • Perşembe 30.7 ° / 22.8 ° Açık hava
 • Cuma 32 ° / 24.1 ° Açık hava
 • Cumartesi 31.9 ° / 23.7 ° Açık hava
 • BIST 100

  3.020%1,34
 • DOLAR

  18,0724% 0,69
 • EURO

  18,3314% 0,30
 • GRAM ALTIN

  1.022,3% 0,52
 • Ç. ALTIN

  1686,795% 0,52
60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu'ndan Tiyatro gösterisi
SANCAKTEPE'NİN SULTANLARI MEZUN OLDU
60. YIL SARIGAZİ ORTAOKULU'NDA MEZUNİYET HEYECANI
YENİDOĞAN ANADOLU LİSESİ İLÇE DE BİR İLKE İMZA ATTI
HÜSEYİN TEMİZEL İLKOKULU’NDAN HAREZMİ EĞİTİMİ
SARIGAZİ ANADOLU LİSESİ’NDEN KONSERLİ RESİM SERGİSİ
ŞAKİR DEMİR İLKOKULU'NUN MİNİK RESSAMLARI SERGİ AÇTI

adidas sponsorluğunda gerçekleştirilen adidas Bozcaada Yarı Maratonu bu yıl Run For The Oceans kapsamında sürdürülebilirlik temasıyla 4 Haziran Cumartesi günü 2 bine yakın katılımcıyla koşuldu. İki güne yayılan maratonda hafta sonunda çeşitli doğa, sürdürülebilirlik sanat ve spor aktiviteleri ile partiler düzenlendi.  

Denizlerdeki plastik atık kirliliğine dikkat çekerek bu konuda bir önlem alınması için Parley ile birlikte Run For The Oceans’ı başlatan adidas’ın bu kapsamda düzenlediği adidas Bozcaada Yarı Maratonu 4 Haziran’da koşuldu. adidas 4-5 Haziran tarihlerindeki etkinliklerle uzun bir hafta sonu olarak planladığı maratonla yaza merhaba derken, sürdürülebilir bir dünyanın önemine de dikkat çekti. 
adidas Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K Koşusu, Türkiye’den ve Almanya, Litvanya, Yunanistan, İsviçre, Belarus, Fas gibi dünyanın dört bir yanından profesyonel ve amatör yaklaşık 2 bin katılımcıyla 4 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. Adanın doğal güzelliği, temiz havası, tarihi dokusunun sporla birleştiği adidas Bozcaada Yarı Maratonu’nda bir festival havası yaşanırken Bozcaada’da katılımcılar, yazın başlangıcını Türkiye’nin en özel noktalarından birinde, koşarak kutladılar. 
Bozcaada’nın doğal güzelliği içerisinde zorlu bir parkurda gerçekleştirilen organizasyonda Yarı Maraton 21K ve 10K olmak üzere iki kategoride koşuldu. 08.30’da adidas runners koçları eşliğinde yapılan ısınma hareketlerinin ardından ilk olarak saat 09.00’da 21K yarı maratonun startı verildi. 09.30’da verilen start ile de 10K koşusu başladı. Koşular Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda başladı ve sona erdi. Dereceye giren sporcular ödüllerini yarışma sonrası Bozcaada Meydanı’nda düzenlenen törenle aldılar.
adidas Bozcaada Yarı Maratonu’nu Kadınlar kategorisinde Rahime Tekin, 1:36 ’lık derecesiyle, erkeklerde ise adidas runners koşucularından İlker Kökçe, 1:25’lik derecesiyle birinci olarak tamamladı. Her iki sporcuya da ödülleri adidas Türkiye Genel Müdürü Hakan Atalay tarafından takdim edildi. 


Bu yıl Bozcaada Yarı Maratonu’na tüm dünyada 23 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Run For The Oceans kapsamında sponsor olan adidas, sürdürebilirlik temasına uygun çeşitli etkinliklere imza attı. Bu tarihlerde adidas Running uygulamasıyla kaydedilen koşu, tenis veya futbol gibi birçok etkinlik dahilinde her 10 dakikalık aktivite için Parley, plajlardan bir plastik şişenin eşdeğer ağırlığını, uzak adalar ve okyanusa ulaşmadan önce kıyı şeritlerinden temizliyor (maksimum 250 bin kg'a kadar). 
adidas Kıdemli Pazarlama Direktörü Onur Demircan; “Değişimin bir parçası olabilmek için çok çalışıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında yaptığımız organizasyonlardan biri de adidas Bozcaada Yarı Maratonu oldu. Plastik kirliliğinin sona ermesine yardımcı olmak için yola çıktığımız maratonda 21K Yarı Maraton ve 10K koşusuyla sesimizi, spordan aldığımız güçle iyilik için yükselttik. Bireysel olarak harekete geçebilir, birlikte bir etki yaratabiliriz. 8 Haziran’a kadar herkesi adidas Running uygulaması üzerinden kaydolarak harekete geçmeye davet ediyoruz. ” dedi.

Çevreye duyarlı hafta sonu
adidas ÇEVKO ile işbirliği çerçevesinde Bozcaada’ya maratona gelenlerin yarattığı trafiğin etkisiyle ortaya çıkan karbon ayak izine karşılık ağaç dikimi de planlandı. Maraton hafta sonu boyunca Geyikli iskelesinden Bozcaada’ya ve adadan Geyikli’ye giden kişilerin karbon ayak izi hesaplandı. Toplamda ortalama 3 bin kişinin neden olduğu karbon emisyonuna karşılık gelecek miktarda ağacın dikimi ÇEVKO tarafından gerçekleştirilecek. adidas ayrıca, yarı maratonun gerçekleştirildiği hafta sonu boyunca tüm etkinlik ve aktivasyonlarda kullanılan malzemeleri, dereceye girenlerin madalyaları da dahil tamamen sürdürülebilir, geri dönüştürülmüş materyallerden temin etti. Spor ve müziğin bir arada olduğu eğlenceli hafta sonunda hem adidas üyeleri hem de sporcular ileri dönüşüm ve kişiselleştirme atölyeleri ve plogging gibi aktivitelere katıldılar. 

 

ÇEVRE 5.06.2022 12:52:00 1082 0

adidas Bozcaada Yarı Maratonu denizlerin ve okyanusların geleceği için koşuldu

adidas sponsorluğunda gerçekleştirilen adidas Bozcaada Yarı Maratonu bu yıl Run For The Oceans kapsamında sürdürülebilirlik temasıyla 4 Haziran Cumartesi günü 2 bine yakın katılımcıyla koşuldu.